Våra kära
Ambassadörer

We are the world. Behöver ni hjälp och support är ni mer än välkomna att kontakta en Partille Cup ambassadör i närheten av dig!

Dina ambassadörer

Nedan hittar du alla Partille Cups ambassadörer. De är sorterade i alfabetisk ordning, så att det ska bli enklare för dig att hitta en ambassadör som arbetar i ditt specifika land. Våra ambassadörer kan hjälpa dig med svar på dina frågor, berätta om sina upplevelser under turneringen eller bara tala om för dig hur ni enklast tar er till Göteborg. Behöver du hjälp kan du få den av någon av Partille Cups ambassadörer i din närhet!


  • Austria

    Kontakt: Katharina Freyberg
    Mail: team@handballtrainingslager.com
    Telefon: +49 8031 237 89 27

  • Brazil

    Kontakt: José Ricardo M. Gianconi
    Mail: jose.ricardo@number10.com.br

    Kontakt: Leonardo Mascarenhas
    Mail: leonardo@mskturismo.com.br

  • Croatia

    Kontakt: Kazimir Ilijas
    Mail: ilijas_kazo@net.hr

  • Czech Republic

    Kontakt: Ondřej Václavek
    Mail: o.vaclavek13@gmail.com

  • Chile

    Kontakt: Felipe Barrientos
    Mail: felipe.barrientos@hotmail.com

  • Denmark

    Kontakt: Ib Poulsen
    Mail: Ibpo@hotmail.com

    Kontakt: Jörgen Larsen
    Mail: larsenj1974@gmail.com

  • Egypt

    Kontakt: Erfan Bedeir
    Mail: alx_hnd@yahoo.com 

  • Estonia

    Kontakt: Bruno Bramanis
    Mail: rihobruno@bramanis.ee

  • France

    Kontakt: Marc Lasserre
    Mail: lasserremarc@icloud.com

  • Germany

    Kontakt: Barthold Budde
    Mail: barthold.budde@t-online.de

    Kontakt: Malte Lange
    Mail: maltelange@ottodoose.de

    Kontakt: Kolja Scepanik
    Mail: kolja@scepanik.net

    Kontakt: Katharina Freyberg
    Mail: team@handballtrainingslager.com
    Telefon: +49 8031 237 89 27

  • Hungary

    Kontakt: Mezei Hajni
    Mail: xxtravelsport@gmail.com

  • India

    Kontakt: Randhir Singh
    Mail: randhir_singh65@hotmail.com

    Kontakt: Sandeep Narayan Joshi
    Mail: sandeepjoshi350@gmail.com

    Kontakt: Siva Kumar
    Mail: siva.handball@yahoo.com

  • Iceland

    Kontakt: Ludvik Arnarson
    Mail: ludvik@vita.is

    Kontakt: Sigurdur Gunnarsson
    Mail: siggigunn@vita.is

  • Kenya

    Kontakt: Julius M Ndirangu
    Mail: juliusmndirangu@yahoo.co.uk

  • Norway

    Kontakt: Karl-Otto Lie
    Mail: karlolie@online.no
    Telefon: +47 (0) 900 66 273

    Kontakt: Dag Andreas Lûthcke
    Mail: dag@clubassist.no
    Telefon: +47 (0) 9773 9707

  • Portugal

    Kontakt: Armando Lopez
    Mail: armando@sapo.pt

  • Russia

    Kontakt: Dmitry Balachenkov
    Mail: daalkr@mail.ru

  • Switzerland

    Kontakt: Katharina Freyberg
    Mail: team@handballtrainingslager.com
    Telefon: +49 8031 237 89 27

  • Taiwan

    Kontakt: Pete Lin
    Mail: petelin@ara.seed.net.tw

  • Ukraine

    Kontakt: Aleksander Liudovyk
    Mail: ims-office@mail.ru

  • United Kingdom

    Kontakt: Dawid Crook
    Mail: dawidcrook@yahoo.co.uk

    Kontakt: Victor Manuel Simon Ortuno
    Mail: miirlo@hotmail.com

  • USA and Central America

    Kontakt: Julio L. Saintz
    Mail: julio@usateamhandball.com